TaniaChata.pl - porównywarka materiałów budowlanych - materiały budowlane, remontowe i wykończeniowe

Kamienie dekoracyjne w województwach

Wybierz województwo aby sprawdzić kamienie dekoracyjne w Twoim regionie.

Kamienie dekoracyjne

Tagi kategorii kamienie dekoracyjne: Kamienie dekoracyjne, Kamienie dekoracyjne Keramzyt, Ceny, Cennik, Sprzedaż, Oferta, Tanie kamienie dekoracyjne Keramzyt

O Keramzyt

Przedsiębiorstwo Kruszyw Lekkich KERAMZYT Sp. z o.o. istnieje w Polsce od 1965 roku i jest najstarszym wytwórcą kruszywa keramzytowego w Polsce. Asortyment produktów firmy KERAMZYT obejmuje kruszywa keramzytowe, pustaki ścienne z keramzytobetonu, stropy gęstożebrowe TERIVA, bloczki fundamentowe oraz obudowy pustaków kominowych. Rocznie w firmie KERAMZYT produkuje produkuje się około 100 tys. m3 kruszywa, około 1 mln pustaków oraz około 25 km belek stropowych. Wyroby firmy KERAMZYT zyskały duże uznanie w kręgach o czym stanowić mogą inwestycje w których zastosowano wyroby KERAMZYT-u. Obiekty wykonane z zastosowaniem keramzytu tej marki to m.in. w Warszawie: Osiedle Batory II, Srebrna, Okopowa, Brazylijska oraz metro, a także Osiedle Winogrady w Poznaniu.
Firma KERAMZYT została w roku 1996 uhonorowana przez Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa Złotą Odznaką "Zasłużony dla Budownictwa i Przemysłu Materiałów Budowlanych" oraz wyróżniona przez Ministra Edukacji Narodowej Odznaką Honorową "Zasłużony dla Oświaty". Ponadto Przedsiębiorstwo Kruszyw Lekkich KERAMZYT Sp. z o.o. w Mszczonowie jest członkiem Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa.
Wśród materiałów budowlanych keramzyt zalicza się do grupy najbardziej ekologicznych - jest lekkim kruszywem ceramicznym otrzymanym przez wypalanie łatwo pęczniejących glin i iłów w piecach obrotowych w temperaturze 1200°C. Ciężar nasypowy w zależności od frakcji wynosi 0,4-0,9 Mg/m3 granulatu. Keramzyt Posiada wysoką izolacyjność cieplną, odporność na czynniki chemiczne, atmosferyczne, grzyby, owady, gryzonie. Jest materiałem bezwonnym, niepalnym, mrozoodpornym o małej nasiąkliwości.
Produkty firmy KERAMZYT wykorzystywane są w budownictwie drogowym do wykonywania konstrukcji lekkich nasypów drogowych, do zasypek konstrukcji oporowych i podbudów drogowych, do wymiany gruntu w istniejących nasypach oraz w celu redukcji naprężeń wokół konstrukcji nośnych. Wyroby keramzytowe stosuje się także do zabezpieczania skarp i poboczy ciągów komunikacyjnych w tym m.in. autostrad. Podobne zastosowanie znajduje keramzyt w budowie i konserwacji ścieżek rowerowych, alejek spacerowych i wielu obiektów inżynierskich.

Praktyczne porady

Materiały budowlane

Narzędzia i sprzęt budowlany

Wyposażenie wnętrz

Wokół domu

Pozostałe materiały budowlane

Popularne tematy

Nasze serwisy


Kamienie dekoracyjne Keramzyt - Oferta i ceny

Kamienie dekoracyjne - ceny i oferta sklepów w kategorii kamienie dekoracyjne. Sprawdź ceny kamieni dekoracyjnych i porównaj produkty w sklepach oferujących sprzedaż kamienii dekoracyjnych (tylko nowe kamienie dekoracyjne). Porównaj kolory i rodzaje kamieni a potem wybierz tanie kamienie dekoracyjne lub produkty renomowanych producentów.Opcje filtrowania:

  • KeramzytKamienie dekoracyjne

Uppsss! Nie udało nam się znaleźć produktów spełniających podane kryteria. Usuń albo zmień miasto lub region bądź zwiększ przedział cenowy.