TaniaChata.pl - porównywarka materiałów budowlanych - materiały budowlane, remontowe i wykończeniowe

Kominy stalowe w województwach

Wybierz województwo aby sprawdzić kominy stalowe w Twoim regionie.

Kominy stalowe

Komin stalowy może być wykonany jako integralna część domu lub stanowić osobną konstrukcję, umieszczoną na zewnątrz budynku. Zawsze jednak musi być dobrany do urządzenia grzewczego, z którego odprowadza spaliny.
Do produkcji kominów używa się najwyższej jakości stali szlachetnej (wysokostopowa kwasoodporna, często z dodatkami stabilizującymi, na przykład z tytanem), odpornej na korozję. Powierzchnia kominów stalowych jest bardzo gadka i dlatego na wewnętrznych ściankach komina nic się nie osadza.
W momencie rozruchu paleniska kotła komin stalowy bardzo szybko się nagrzewa, co z kolei powoduje powstanie natychmiastowego ciągu. Równie szybko stygnie. Dobrze więc współpracuje z nowoczesnymi urządzeniami grzewczymi o zmieniającym się w czasie obciążeniu cieplnym i niskiej temperaturze spalin. Kominy stalowe mogą być jedno- lub dwuścienne.
Kominy jednościenne:
Nazywane są często wkładami, bo instaluje się je głównie w kominach murowanych. Mogą być wykonane jako : wkłady sztywne i wkłady gładkie.
Kominy dwuścienne instaluje się na zewnątrz budynku, dlatego musza być izolowane od warunków atmosferycznych aby miały dobry ciąg. Kominy dwuścienne-składają się z wewnętrznej rury spalinowej wykonanej ze stali kwasoodpornej, izolacji termicznej (wełna mineralna), płaszcza zewnętrznego odpornego na warunki atmosferyczne. Kominy które mocuje się na zewnątrz budynku poprzez mocowanie do ścian za pomocą obejm i wsporników. Stalowe kominy dwuścienne mogą współpracować z wszystkimi rodzajami urządzeń grzewczych.

Tagi kategorii kominy stalowe: Kominy stalowe, Ceny, Cennik, Siedlce, Sprzedaż, Oferta, Tanie kominy stalowe

Materiały budowlane

Narzędzia i sprzęt budowlany

Wyposażenie wnętrz

Wokół domu

Pozostałe materiały budowlane

Popularne tematy

Nasze serwisy


Kominy stalowe - Ceny - Siedlce

Kominy stalowe - ceny i oferta sklepów w kategorii kominy stalowe. Sprawdź ceny kominów stalowych i porównaj produkty w sklepach oferujących sprzedaż kominów stalowych (tylko nowe kominy stalowe). Porównaj parametry i rodzaje kominów a potem wybierz tanie kominy stalowe lub produkty renomowanych producentów.Opcje filtrowania:

  • SiedlceKominy stalowe

Uppsss! Nie udało nam się znaleźć produktów spełniających podane kryteria. Usuń albo zmień miasto lub region bądź zwiększ przedział cenowy.