TaniaChata.pl - porównywarka materiałów budowlanych - materiały budowlane, remontowe i wykończeniowe

Domy do remontu najpopularniejsze

Ceny domów nadal rosną. Według barometru „Rzeczypospolitej” w ciągu roku nieruchomości te podrożały o 17 – 18 proc.

Podobnie jak za mieszkania, również za domy trzeba będzie stopniowo płacić coraz więcej. Według szacunków za rok ceny mogą być wyższe o 8 – 9 proc.Taka zmiana może wynikać z podwyżek cen gruntów i materiałów budowlanych. A także z tego, że tak mocno podrożały w ostatnim roku mieszkania. Zainteresowanie domami jednak nie maleje, zwłaszcza położonymi na obrzeżach miast, gdzie ceny są niższe.

Barbara Urbanowicz z agencji w Koszalinie twierdzi, że w wyniku negocjacji można obniżyć cenę wywoławczą o 10%, a nawet 15%. Coraz mniej osób pyta o domy zlokalizowane w dzielnicach śródmiejskich" - mówi Przemysław Szkutnik z Ober-Haus w Gdańsku. Bardzo wysokie ceny nie zachęcają do kupna tych nieruchomości. Mało kogo stać na wydatek w granicach 2 mln zł, a jeśli już ktoś ma takie możliwości finansowe, to również i wysokie wymagania. Tymczasem większość domów w najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach to obiekty z lat 70., o mało pomysłowej architekturze i wybudowane w przestarzałej technologii. Dlatego ceny tych domów już raczej nie będą rosły.

Mogą natomiast nadal drożeć budynki postawione pod koniec lat 90 lub dopiero wznoszone mimo że są najczęściej zlokalizowane na obrzeżach miast. Ich ceny będą jednak rosły, pod warunkiem że mają dobre połączenie komunikacyjne z centrum miasta. Wszędzie największym powodzeniem cieszą się domy najtańsze, nawet jeśli są stare i wymagają gruntownego remontu. Ich atutem jest też często duża działka. – Jednak domów w przedziale cenowym od 200 do 400 tys. zł jest niewiele, dlatego bardzo szybko znajdują nabywców – podkreśla Piotr Szlagor z agencji Północ w Krakowie.

Źródło: RzeczpospolitaZlecenia budowlane

Dodaj zlecenie bezpłatnie!

Dodaj zlecenie

Ogłoszenia budowlane

Dodaj bezpłatnie!

Dodaj ogłoszenie

Więcej nowości z branży

Aktualne promocje

Oferta finansowa

Polecane tematy

Materiały budowlane wg miasta

Materiały budowlane wg regionu

Nasze serwisy