TaniaChata.pl - porównywarka materiałów budowlanych - materiały budowlane, remontowe i wykończeniowe

Finał pierwszego w Polsce plebiscytu PropTech Festival

ProperGate, ShareSpace i Ada - te technologie i rozwiązania zwyciężyły w konkursie PropTech Festival 2018 - wydarzeniu towarzyszącym Property Forum 2018. Zwycięzców, których wybrało Jury oraz Czytelnicy portali PropertyNews.pl i PropertyDesign.pl, zostały ogłoszone w trakcie Gali Prime Property Prize 2018.

Finaliści_Prime_Property_Prize_oraz_PropTech_Festival

PropTech Festival to wydarzenie towarzyszące Property Forum 2018, skierowane do twórców innowacyjnych technologii dla nieruchomości. Celem konkursu jest wyłonienie najbardziej kreatywnych i zaawansowanych technologii w obiektach komercyjnych, jak biurowce, hotele, centra handlowe, sklepy, magazyny i budynki użyteczności publicznej. Wydarzenie to także możliwość zaprezentowania swojego pomysłu przed gośćmi Property Forum.

Zwycięzców, których wybrało Jury oraz Czytelnicy portali PropertyNews.pl i PropertyDesign.pl, ogłoszono w trakcie Gali Prime Property Prize 2018, wieńczącej pierwszy dzień Property Forum.

– Inteligentne rozwiązania, zaawansowane technologie, zarządzanie danymi Big Data - to tylko część trendów zmieniających rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce. Plebiscyt PropTech Festival to ukłon w stronę nowej technologii i twórców innowacyjnych rozwiązań dla tego sektora. Ogromne zainteresowanie pierwszą edycją pokazuje, że warto kontynuować ten konkurs – mówi Małgorzata Burzec-Lewandowska, redaktor naczelna Propertynews.pl i Propertydesign.pl.

Jak dodaje Robert Posytek, redaktor naczelny Propertynews.pl i Propertydesign.pl, spośród wielu nadesłanych zgłoszeń, Jury konkursu PropTech Festival, wybrało 10 najciekawszych technologii, które można wykorzystać na rynku nieruchomości. W ścisłym gronie finalistów znaleźli się: Ada, Bot-asystent sklepowy, Connected by Skanska, GetAnna, Indoorway, Parkanizer Share, Pragmasoft, ProperGate, ShareSpace oraz Whirla Smart Office.

Nagrody główne otrzymali:

ProperGate to oprogramowanie B2B w modelu SaaS, które automatyzuje zarządzanie logistyką dostaw na budowie, optymalizując czas i budżet projektu. Dzięki platformie generalny podwykonawca zyskuje możliwość osiągania licznych mikrooszczędności w codziennych działaniach osób zaangażowanych
w dostawy materiałów. Zapewnienie większej kontroli nad dostawami i rozładunkiem, poprzez optymalizację procesu rezerwacji zasobów, wpływa znacząco na wyższą terminowość realizacji harmonogramu. Ma to także znaczący wpływ na redukcję CO2, zwiększenie świadomości wpływu budowy na środowisko, a tym samym ułatwia uzyskanie certyfikatów BREEAM czy LEED poprzez monitoring emisyjności pojazdów dostarczających materiałów. Przyczynia się również do redukcji korków spowodowanych przez auta oczekujące na wjazd na budowę.

ShareSpace to platforma internetowa, która przenosi w pełni cały proces wynajmu wspólnych przestrzeni biurowych w sferę online. Dostarcza najemcom i wynajmującym rozwiązania technologiczne pozwalające skrócić proces wynajmu o ponad 80 proc., dzięki czemu operator odciąża swój zespół od długotrwałych negocjacji, a także oszczędza czas i pieniądze. Natomiast najemca jest
w stanie znaleźć odpowiednią dla siebie przestrzeń i zawrzeć transakcję w ciągu kilkunastu minut.

Ada to pierwsza sztuczna inteligencja na rynku nieruchomości, które pomoże łatwiej wystawiać ogłoszenia, szybciej selekcjonować kandydatów oraz pozyskiwać nowe, dochodowe mieszkania. Dostarcza nowy standard dla wynajmu. Optymalizuje poświęcony czas przez agentów, zarządców
i deweloperów w początkowym etapie najmu. Komunikuje się z użytkownikami 24h/dobę, wzbogaca każde dodane ogłoszenie o Open Data na temat miast, dzięki temu możemy się dowiedzieć, czy
w pobliżu znajdziemy dobrą szkołę dla dzieci, czy park dla pupila, promuje ogłoszenia w określonej grupie docelowej, analizuje, jak rozkładają się ceny popytu i podaży dla podobnych mieszkań, przeprowadza pierwszy wywiad z najemcami i umawia spotkania na oglądanie nieruchomości — wszystko to dzieje się automatycznie bez pomocy człowieka.

Oprócz prestiżowego tytułu, laureaci Proptech Festival 2018 otrzymali voucher na przestrzeń coworkingową na okres 6 miesięcy w Business Link, coaching organizowany przez Proptech Poland, zagwarantowany udział w European Startup Days 2019 - wydarzeniu towarzyszącym, organizowanym podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2019 w Katowicach oraz promocję medialną
w mediach Grupy PTWP (Propertynews.pl, Propertydesign.pl, Housemarket.pl).

Organizatorem PropTech Festival jest Grupa PTWP SA, wydawca portali Propertynews.pl i Propertydesign.pl, organizator konferencji Property Forum 2018.

PropTech Festival to nowość w programie organizowanej już po raz ósmy, dwudniowej imprezy branży nieruchomości komercyjnych w Polsce. Property Forum 2018 to wydarzenie dedykowane prezesom czołowych firm działających na rynku nieruchomości komercyjnych, deweloperom, inwestorów, zarządcom i najemcom oraz osobom zainteresowanym rynkiem nieruchomości komercyjnych.
W trakcie Property Forum odbywa się 20 debat z udziałem ok. 130 panelistów i ponad 1000 gości.  

Organizatorem PropTech Festival i konferencji Property Forum 2018 (17-18 września br.) jest Grupa PTWP SA, wydawca portali Propertynews.pl i Propertydesign.pl.

Po więcej informacji o wydarzeniu zapraszamy na stronę: www.propertynews.pl

 
Zlecenia budowlane

Dodaj zlecenie bezpłatnie!

Dodaj zlecenie

Ogłoszenia budowlane

Dodaj bezpłatnie!

Dodaj ogłoszenie

Więcej nowości z branży

Aktualne promocje

Oferta finansowa

Polecane tematy

Materiały budowlane wg miasta

Materiały budowlane wg regionu

Nasze serwisy