TaniaChata.pl - porównywarka materiałów budowlanych - materiały budowlane, remontowe i wykończeniowe

Ikona polskiego szkła świeci w Mediolanie. Instalacja „Sakred Geometry” w ramach FuoriSalone

Szklane dzieła sztuki huty szkła KROSNO oraz kolekcja SAKRED stworzona we współpracy z Karimem Rashidem zagościły 9 kwietnia na Fuorisalone 2019 w Mediolanie. W ramach wystawy pod hasłem HUMAN SPACES organizowanej przez Interni Magazine, instalacja inspirowana szkłem KROSNO będzie prezentowana w przestrzeniach Università Statale, Ca’Grande do 19 kwietnia. Na otwarciu instalacji obecny był Karim Rashid, światowej sławy designer i autor pierwszej kolekcji dla KROSNO D’SIGN.

Ikona polskiego szkła świeci w Mediolanie , fot. Krosno

Ekspozycja KROSNO GLASS w Mediolanie to opowieść o szkle, które jest nieodłącznym elementem ludzkiej codzienności. Motyw przewodni wydarzenia to Human Spaces – obiekty lub przestrzenie obecne w ludzkim życiu i przyczyniające się do dobrego samopoczucia ich posiadaczy. Wystawa szklanych dzieł sztuki KROSNO prezentowana jest w zabytkowych, XV-wiecznych przestrzeniach Uniwersytetu w Mediolanie i potrwa do 14 kwietnia. Instalacja „Sakred Geometry” pomysłu Mariusza Miękosia nawiązuje do szklanej konstrukcji stożka znanej z kolekcji Sakred i została opracowana z zachowaniem najwyższej dbałości o wpisanie się w styl przepięknych i zabytkowych przestrzeni uniwersytetu.

Otwarcie pierwszej mediolańskiej wystawy szkła KROSNO to nie tylko prezentacja najważniejszych i niepokazywanych do tej pory produktów polskiej huty, ale również odsłona prestiżowej kolekcji SAKRED marki KROSNO D’SIGN. Jej autorem jest światowej sławy projektant Karim Rashid, nawiązujący w swoich projektach do trzech podwalin świętej geometrii: okręgu, linii i trójkąta, energii, relacji i równowagi. KROSNO D’SIGN to marka łącząca w sobie nie tylko wyjątkową jakość produktów KROSNO, ale również unikatowy design, trafiający w gusta miłośników wyjątkowych wnętrz.

Jak o kolekcji szkła Krosno mówi jej autor, SAKRED to czysta geometria cylindra i stożka, najbardziej uniwersalnych form świata, najprostsze i ponadczasowe kształty skrywające duszę. Różnorodne połączenia tych kolorowych form nadają codzienności poczucia siły, stabilności i czystości.

Instalacja „Sakred Geometry” inspirowana kolekcją SAKRED została stworzona przez Mariusza Miękosia, architekta. Z kolei wystawa, na której można obejrzeć szklane dzieła sztuki pochodzące z zasobów huty KROSNO to dzieło Doroty Koziary, znanej w Polsce i za granicą designerki. Dorota jest jedną z projektantek, które rozpoczęły współpracę z marką KROSNO D’SIGN.

 
Zlecenia budowlane

Dodaj zlecenie bezpłatnie!

Dodaj zlecenie

Ogłoszenia budowlane

Dodaj bezpłatnie!

Dodaj ogłoszenie

Więcej nowości z branży

Aktualne promocje

Oferta finansowa

Polecane tematy

Materiały budowlane wg miasta

Materiały budowlane wg regionu

Nasze serwisy