TaniaChata.pl - porównywarka materiałów budowlanych - materiały budowlane, remontowe i wykończeniowe

ISOVER patronem nowego wydawnictwa PWN

„Akustyka w Budownictwie” autorstwa prof. Jacka Nurzyńskiego poświęcona jest zagadnieniom dotyczącym akustyki w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej. Patronem głównym książki wydanej przez Wydawnictwo Naukowe PWN została marka ISOVER. Nowa publikacja to kompendium wiedzy i praktyczne wskazówki przydatne m.in. dla projektantów, inwestorów, deweloperów oraz planistów, urbanistów, jak również studentów.

ISOVER patronem nowego wydawnictwa PWN, fot. Isover

Kwestia właściwej akustyki w budynkach – zarówno mieszkalnych oraz w biurach, szkołach, przedszkolach czy instytucjach – to temat coraz częściej podejmowany przez użytkowników i branżę budowlaną.

Zakres zagadnień akustycznych w budownictwie jest niezwykle szeroki. Profesor Jacek Nurzyński, wieloletni pracownik Zakładu Akustyki Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie, w swojej najnowszej publikacji skupia się przede wszystkim na budownictwie mieszkaniowym, opisuje także wybrane problemy dotyczące budynków użyteczności publicznej, obiektów przemysłowych oraz inżynierskich stanowiących źródło hałasu. Autor w staranny sposób prezentuje podsumowanie doświadczeń, badań laboratoryjnych i terenowych oraz projektów i ekspertyz z zakresu akustyki budowlanej, architektonicznej i środowiskowej, wykonanych w okresie ponad 25 lat w Zakładzie Akustyki Instytutu Techniki Budowlanej.

Nie bez powodu głównym partnerem wydawnictwa została marka ISOVER. Producent wełny mineralnej przeznaczonej m.in. do izolacji akustycznych – od wielu lat wspiera i promuje działania związane z propagowaniem wiedzy na temat właściwej akustyki w budynkach. Firma była dotychczas patronem wielu wydarzeń branżowych poświęconych promocji komfortu akustycznego, jak również pomysłodawcą i organizatorem akcji społeczno-informacyjnej „Ciesz się ciszą”.

Nasza współpraca ze środowiskiem naukowym jest naturalną potrzebą wymiany doświadczeń i czerpania wiedzy z najlepszych źródeł. Wspólnie ze uczelniami zrealizowaliśmy wiele wartościowych projektów, jak np. komora bezechowa na krakowskiej AGH. Z ogromną przyjemnością wsparliśmy również wydanie najnowszej książki PWN, autorstwa profesora Nurzyńskiego. W moim przekonaniu jest to obowiązkowa pozycja dla całej branży budowlanej, w której istota komfortu akustycznego jest niestety często niedoceniana. – mówi Benedykt Korduła, dyrektor marketingu ISOVER.

Książka „Akustyka w Budownictwie” jest dostępna w sprzedaży od 16 kwietnia 2018 roku. Więcej informacji o zagadnieniach związanych z izolacją akustyczną budynków można znaleźć na stronie www.isover.pl

 
Zlecenia budowlane

Dodaj zlecenie bezpłatnie!

Dodaj zlecenie

Ogłoszenia budowlane

Dodaj bezpłatnie!

Dodaj ogłoszenie

Więcej nowości z branży

Aktualne promocje

Oferta finansowa

Polecane tematy

Materiały budowlane wg miasta

Materiały budowlane wg regionu

Nasze serwisy