TaniaChata.pl - porównywarka materiałów budowlanych - materiały budowlane, remontowe i wykończeniowe

Kamień dekoracyjny w aranżacji wnętrz

Pomysłów na wykończenie i udekorowanie domu jest całe mnóstwo. Kamień dekoracyjny pozwala przemienić nawet chłodne pomieszczenie w stylowe i urokliwe miejsce.

Kamień dekoracyjny Tatry Kamień dekoracyjny Continental Kamień dekoracyjny Tatry Kamień dekoracyjny Continental

Bez względu na to, czy wprowadzasz się do nowego domu, czy chcesz tylko wizualnie odświeżyć wnętrze, sposób wykończenia ścian jest elementem, od którego zależy bardzo wiele. Choć o tym, czy zaplanowana aranżacja się powiedzie, niejednokrotnie decydują detale, to jednak często właśnie duże powierzchnie ścienne stanowią podstawę przeprowadzenia udanej metamorfozy wnętrza.

Nie tylko tapeta

Poszukując idealnego materiału do wykończenia ścian w pokoju dziennym czy korytarzu, stajemy najczęściej przed wyborem dwóch opcji: farby lub tapety. W łazienkach i kuchniach prym wiodą płytki ceramiczne oraz cieszące się ostatnimi czasy coraz większą popularnością szklane tafle. Szeroki wybór dostępnych na rynku elementów wykończeniowych może przyprawić nas o zawrót głowy. Jeśli jednak poszukujemy materiałów o wyrazistej fakturze, wytrzymałych, ciepłych w dotyku i jednocześnie łatwych w montażu, powinniśmy rozważyć jeszcze jedną opcję – kamień dekoracyjny. Dostępny w postaci płytek o zróżnicowanej wielkości, kształcie, kolorystyce i strukturze kamień dekoracyjny pozwoli nam w sposób wyjątkowy osiągnąć efekt przytulnego mieszkania.

Coś na ciepło

Gładkie, szklane powierzchnie oraz wszechobecny minimalizm form i kolorów z pewnością mają w dzisiejszych czasach wielu wielbicieli. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że pomieszczeń utrzymanych w takim stylu raczej nie nazwiemy przytulnymi. Czy zatem kamienna dekoracja ścienna, nawiązującego swoim wyglądem do skalistych murów, nie ochłodzi wizualnie aranżowanego wnętrza?

Choć skały kojarzą nam się z surowością i nieprzystępnością, płytki kamienia dekoracyjnego Relief® firmy Bruk-Bet® to samo ciepło. Pastelowe barwy, lekko chropowata powierzchnia i nieregularne kształty stanowią zaprzeczenie naturalnej, kamiennej oziębłości.

Przypominający skalisty stos kamień dekoracyjny Tatry® z serii Relief® doskonale spisze się jako dekoracja bądź na całej powierzchni ściany, bądź tylko na wybranym jej fragmencie. Chociaż jasne kolory kamienia nie przytłaczają pomieszczenia, pamiętać powinniśmy o tym, że w niewielkich mieszkaniach kamień dekoracyjny prezentuje się atrakcyjniej np. na jednej ścianie lub tylko jako okładzina kominka. W przypadku większych pomieszczeń, możemy pozwolić sobie na rozleglejsze zastosowanie skalistej dekoracji.

Historyczny klimat stworzysz sam

Kamień dekoracyjny Relief® Continental® to propozycja dla osób, które chcą zaaranżować dom na wzór stylowych rezydencji. Zwiedzając zamki czy wytworne dwory możemy zauważyć, że kamienne ściany to jeden z efektowniejszych elementów ich wystroju. W jadalni, gabinecie czy bibliotece oficjalność warto jednak zestawić z cieplejszym wnętrzem, w którym z przyjemnością spędzimy czas – przy posiłku lub podczas pracy. Odpowiednio dobrane dodatki - tkaniny, lampy czy obrazy, gustownie dopełnią całości.

Kamień dekoracyjny Relief® firmy Bruk-Bet® to materiał wyjątkowo lekki – jego najlżejsze wersje wykonane są z keramzytu lub gipsu. Nie wymaga fugowania, a do ścian mocowany jest przy użyciu zaprawy klejowej. Dzięki tym cechom metamorfozę wnętrza można przeprowadzić samodzielnie.

Coraz chłodniejsze dni sprawiają, że przebywanie w przytulnym domu staje się dla nas jeszcze milszym wypoczynkiem. Przemyśl zatem, czy wybranego, jesiennego lub zimowego weekendu nie warto poświęcić na stworzenie stylowej, a jednocześnie ciepłej dekoracji ściennej, którą będziesz mógł cieszyć się przez długie lata.

Fot. Bruk-Bet®
Zlecenia budowlane

Dodaj zlecenie bezpłatnie!

Dodaj zlecenie

Ogłoszenia budowlane

Dodaj bezpłatnie!

Dodaj ogłoszenie

Więcej nowości z branży

Aktualne promocje

Oferta finansowa

Polecane tematy

Materiały budowlane wg miasta

Materiały budowlane wg regionu

Nasze serwisy