TaniaChata.pl - porównywarka materiałów budowlanych - materiały budowlane, remontowe i wykończeniowe

Okna w moim mieszkaniu są skierowane na ruchliwy deptak

Jakie rozwiązania wybrać, aby ograniczyć hałas dobiegający z zewnątrz? Odpowiedź: ekspert ze Stowarzyszenia na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach „Komfort Ciszy”.

Jakie okna wybrać, by ograniczyć hałas, fot. 123rf

Jeśli mieszkamy w centrum miasta jest niemal pewne, że hałas dobiegający z ulicy lub pobliskiego deptaku wkrótce zacznie nam przeszkadzać, powodując rozdrażnienie i dekoncentrację.

Chcąc ograniczyć ten problem do minimum, powinniśmy zacząć od wyboru okien. Obecnie, okna oprócz swojej podstawowej funkcji jaką jest izolacja przed utratą ciepła, posiadają wiele dodatkowych funkcji, a jedną z nich jest izolacja akustyczna. Możemy wybierać spośród produktów o podwyższonych parametrach akustycznych.

Specjalnie dobrane szyby zespolone są projektowane w taki sposób, aby osłabiać energię fal dźwiękowych, tworząc barierę dla zgiełku miasta. W przełożeniu na konkretne liczby, a w zasadzie decybele – ochrona przed szkodliwymi dźwiękami może wzrosnąć nawet o 30 % w stosunku do rozwiązań standardowych.

Niektóre rozwiązania są tworzone specjalnie po to, aby tłumić hałas na poziomie  40-50 dB i tym samym zapewniać komfort życia niemal w każdych warunkach. Dodatkowo, nowoczesne szyby akustyczne zawierają pomiędzy taflami szkła specjalną powłokę – jedną lub kilka folii PVB, które czynią z nich rozwiązania także bezpieczne, utrudniające włamanie i solidne.

www.komfortciszy.pl, stowarzyszenie@komfortciszy.pl
Zlecenia budowlane

Dodaj zlecenie bezpłatnie!

Dodaj zlecenie

Ogłoszenia budowlane

Dodaj bezpłatnie!

Dodaj ogłoszenie

Więcej nowości z branży

Aktualne promocje

Oferta finansowa

Polecane tematy

Materiały budowlane wg miasta

Materiały budowlane wg regionu

Nasze serwisy