TaniaChata.pl - porównywarka materiałów budowlanych - materiały budowlane, remontowe i wykończeniowe

Tanie dworki, rezydencje i pałacyki drogie w remoncie

Tanie, korzystne oferty kupna domu, dworku lub pałacyku kuszą potencjalnych nabywców. Ludzie kupują a później są niezadowoleni. Z czego? Z kosztów remontu.

Okazja okazuje się czasem pułapką bo chociaż tanio kupiliśmy to znaczną sumę pieniędzy musimy wydać na remont. Co zrobić aby nie wpaść w taką pułapkę?

Marcin Jańczuk, ekspert z agencji nieruchomości Metrohouse, doradza, że czasem lepiej zainwestować w wykończony i solidny dom zamiast niepotrzebnie narażać się na wysokie koszty remontu. Tym bardziej, że można spotkać nietypowe oferty. Najczęściej są to dworki, pałace i rezydencje zaprojektowane na bazie konkretnego historycznego stylu architektonicznego.

Na rynku dużo jest również ofert sprzedaży domów z ostatnich 20 lat, budowanych z przepychem i wymysłem, których funkcjonalność i jakość zepchnięto na drugi plan. Dość dobrym posunięciem jest zakup kompletnie wyremontowanych i odrestaurowanych już rezydencji i pałacyków. Pod warunkiem, że jesteśmy w stanie wyłożyć grube pieniądze.

Przykładowo w podwarszawskiej miejscowości wystawiono na sprzedaż zabytkową rezydencję z początków ubiegłego wieku. Przeszła ona jednakże gruntowny remont a konserwator zabytków zadbał o odnowienie wszystkich szczegółów. Potencjalny nabywca ma więc do dyspozycji sypialnie, salony, bawialnie, kilka gabinetów, garderoby, salę historyczną i balową, a w domku letnim saunę i siłownię. Dodatkowo jest kort tenisowy. To wszystko za kwotę prawie 25 mln złotych.

Marcin Jańczuk ostrzega natomiast przed kupnem starych, podupadających dworków, wystawianych na sprzedaż przez samorządy lokalne oraz nieruchomości odzyskiwanych przez spadkobierców, które latami stały puste i zaniedbane. Taki zakup najczęściej kończy się bowiem ogromnym zdziwieniem i zadumą nad kosztorysem prac remontowych.

W przypadku zakupu nieruchomości warto się więc podwójnie zastanowić aby nie stracić. Po fali wstępnego zachwytu trzeba wszystko dokładnie przemyśleć.

---
Opracowano na podstawie Rzeczpospolitej
Zlecenia budowlane

Dodaj zlecenie bezpłatnie!

Dodaj zlecenie

Ogłoszenia budowlane

Dodaj bezpłatnie!

Dodaj ogłoszenie

Więcej nowości z branży

Aktualne promocje

Oferta finansowa

Polecane tematy

Materiały budowlane wg miasta

Materiały budowlane wg regionu

Nasze serwisy