TaniaChata.pl - porównywarka materiałów budowlanych - materiały budowlane, remontowe i wykończeniowe

Papa w województwach

Wybierz województwo aby sprawdzić papa w Twoim regionie.

Papa

Papę stosuje się przy niewielkich spadkach połaci dachu. Jako wierzchnie pokrycie papa stosowana jest głównie na dachach płaskich o nachyleniu nie większym niż 5%. Układa się ją bezpośrednio na podłożu betonowym lub przy pełnym deskowaniu. Papą można łatwo i skutecznie pokryć tanio dach - ceny papy oraz łatwość układania sprawiają, że dachy papowe to jedne z najtańszych dachów.
Trwałość pokrycia z papy szacuje się na 30 lat. Zależy to od rodzaju papy i jej wykonania. Papy nawierzchniowe powinny być pokryte specjalną posypką - chroni ona przed promieniowaniem słonecznym. Cechą charakterystyczną wszystkich pap jest gramatura (numer), która określa w gramach ciężar użytej osnowy na 1 m2 papy. Im wyższa jest gramatura papy, tym jest ona lepsza, ponieważ osnowa jest szczelniejsza. Do najczęściej stosowanych dzisiaj pap należą papy termozgrzewalne - aby je przykleić, trzeba rozgrzać spodnią warstwę bitumu specjalną nagrzewnicą. Papę można też mocować mechanicznie za pomocą gwoździ, tzw. papiaków (w ten sposób powstają tanie dachy). Dostępne są także papy samoprzylepne, które przyklejają się do podłoża za pośrednictwem promieni słonecznych dzięki czemu oszczędza się czas na wykonawstwie (wyższa jest cena takiej papy).
Przy wyborze papy powinno się zwrócić uwagę z czego wykonana jest osnowa. Osnowa może być z tektury, welonu szklanego, tkaniny szklanej, tkaniny poliestrowej, tkaniny technicznej, włókniny przeszywanej, folii, taśmy aluminiowej.

Ceny w kategorii papa:
- od 3,39 zł do 39,98 zł

Tagi kategorii papa: Papa, Ceny, Cennik, Sprzedaż, Oferta, Tania papa

Praktyczne porady

Materiały budowlane

Narzędzia i sprzęt budowlany

Wyposażenie wnętrz

Wokół domu

Pozostałe materiały budowlane

Popularne tematy

Nasze serwisy


Papa - Ceny

Papy izolacyjne do stosowania na izolacje, termozgrzewalne papy wierzchniego krycia oraz papy dachowe. Sprawdź ceny papy, porównaj producentów i wybierz najlepsze oferty.

papa asfaltowa izolacyjna Villas I/333

papa asfaltowa izolacyjna Villas I/333

Cena za m2 Na rolce: 20 m2 Na palecie: 1080 m2 Giętkość w niskiej temperaturze: (0)/ Ø 30mm Mocowanie: klej asfaltowy Wysyłka cały kraj, w celu ustalenia kosztów transportu skontaktuj się z sprzedawcą OPIS WYROBU:  papa na osnowie z tektury budowlanej, zaimpregnowanej asfaltem izolacyjnym. PRZEZNACZENIE I ZAKRES STOSOWANIA:  do stosowania na lub pod podłogami lub płytami posadowionymi w gruncie lub w ścianach, w celu zabezpieczenia przed wodą nie wywierająca. ciśnienia hydrostatycznego przechodzącą z gruntu do wnętrza. SPOSÓB UKŁADANIA: za pomocą klejów asfaltowych INFORMACJE DLA UŻYTKOWNIKA: WARUNKI UKŁADANIA: papy należy układać w temperaturze nie niższej niż + 5 °C, nie należy układać papy w przypadku mokrej powierzchni, podczas opadów atmosferycznych oraz przy silnym wietrze  WARUNKI STOSOWANIA: wykonanie izolacji przeciwwilgociowych z zastosowaniem papy Villas I/333 powinno odbywać się.

Papa termozgrzewalna podkładowa VILLAS V60 S24

Papa termozgrzewalna podkładowa VILLAS V60 S24

Cena za m2 Na rolce: 12 m2 Na palecie: 240 m2 Grubość: 2,4 mm Giętkość w niskiej temperaturze: (-5)/ Ø 30mm Wysyłka cały kraj, w celu ustalenia kosztów transportu skontaktuj się z sprzedawcą. Gwarancja 3 lat OPIS WYROBU:  Papa na osnowie z welonu szklanego z obustronną powłoką z asfaltu oksydowanego z wypełniaczem mineralnym. Strona wierzchnia pokryta jest drobnoziarnistą posypką mineralną, strona spodnia zabezpieczona jest folią z tworzywa sztucznego. PRZEZNACZENIE I ZAKRES STOSOWANIA:  Wykonanie warstwy podkładowej w wielowarstwowych wodochronnych pokryciach dachowych.

papa termozgrzewalna V60 S30 podkładowa VILLAS

papa termozgrzewalna V60 S30 podkładowa VILLAS

Cena za m2 Na rolce: 10 m2 Na palecie: 200 m2 Grubość: 3,0 mm Giętkość w niskiej temperaturze: (0)/ Ø 30mm Wysyłka cały kraj, w celu ustalenia kosztów skontaktuj się z sprzedawcą. Gwarancja 5 lat OPIS WYROBU: papa na osnowie z welonu szklanego z obustronną powłoką z asfaltu oksydowanego z wypełniaczem mineralnym. Strona wierzchnia pokryta jest drobnoziarnistą posypką mineralną, strona spodnia zabezpieczona jest folią z tworzywa sztucznego. PRZEZNACZENIE I ZAKRES STOSOWANIA: wykonanie warstwy podkładowej w wielowarstwowych wodochronnych pokryciach dachowych.

papa termozgrzewalna G200 S40 podkładowa VILLAS

papa termozgrzewalna G200 S40 podkładowa VILLAS

Cena za m2 Na rolce: 7,5 m2 Na palecie: 150 m2 Grubość: 4,0 mm Wkładka: 200 g/m2 Giętkość w niskiej temperaturze: (-5)/ Ø 30mm Mocowanie: mechanicznie lub zgrzew Wysyłka cały kraj, w celu ustalenia kosztów skontaktuj się z sprzedawcą. Gwarancja 5 lat OPIS WYROBU: papa na osnowie z tkaniny szklanej z obustronną powłoką z masy asfaltowej: z asfaltu modyfikowanego SBS z wypełniaczem mineralnym. Strona wierzchnia pokryta jest drobnoziarnistą posypką mineralną, strona spodnia zabezpieczona jest folią z tworzywa sztucznego.   PRZEZNACZENIE I ZAKRES STOSOWANIA:  wykonanie warstwy podkładowej w wielowarstwowych wodochronnych pokryciach dachowych.

papa termozgrzewalna P-PYE PV250 S40 podkładowa VILLAS

papa termozgrzewalna P-PYE PV250 S40 podkładowa VILLAS

Cena za m2 Na rolce: 7,5 m2 Na palecie: 150 m2 Grubość: 4,0 mm Wkładka: 250 g/m2 Giętkość w niskiej temperaturze: (-7)/ Ø 30mm Mocowanie: zgrzew lub mechanicznie Wysyłka cały kraj, w celu ustalenia kosztów skontaktuj się z sprzedawcą. Gwarancja 12 lat OPIS WYROBU: papa na osnowie z włókniny poliestrowej z obustronną powłoką z masy asfaltowej: z asfaltu modyfikowanego SBS z wypełniaczem mineralnym. Strona wierzchnia pokryta jest drobnoziarnistą posypką mineralną, strona spodnia zabezpieczona folią z tworzywa sztucznego.   PRZEZNACZENIE I ZAKRES STOSOWANIA: wykonywanie warstwy podkładowej w wielowarstwowych wodochronnych pokryciach dachowych.

papa termozgrzewalna V60 S42H wierzchniego krycia VILLAS

papa termozgrzewalna V60 S42H wierzchniego krycia VILLAS

Cena za m2 Na rolce: 7,5 m2 Na palecie: 150 m2 Grubość: 4,2 mm Giętkość w niskiej temperaturze: (0)/ Ø 30mm Wysyłka cały kraj, w celu ustalenia kosztów skontaktuj się z sprzedawcą. Gwarancja 5 lat OPIS WYROBU: Papa na osnowie z welonu szklanego z obustronną powłoką z masy asfaltowej: z asfaltu oksydowanego z wypełniaczem mineralnym. Strona wierzchnia pokryta jest gruboziarnistą posypką mineralną oraz wzdłuż jednej krawędzi nałożony jest pasek folii o szerokości ok. 100 mm, strona spodnia zabezpieczona jest folią z tworzywa sztucznego.

papa termozgrzewalna ELAST W-PYE PV250 S52H wierzchniego krycia VILLAS

papa termozgrzewalna ELAST W-PYE PV250 S52H wierzchniego krycia VILLAS

Cena za m2 Na rolce: 5 m2 Na palecie: 120 m2 Grubość: 5,2 mm Giętkość w niskiej temperaturze: (-12)/ Ø 30mm Wkładka: 250 g/m2 Wysyłka cały kraj, w celu ustalenia kosztów transportu skontaktuj się z sprzedawcą. Gwarancja 14 lat OPIS WYROBU: papa na osnowie z włókniny poliestrowej z obustronną powłoką z masy asfaltowej: z asfaltu modyfikowanego SBS z wypełniaczem mineralnym. Strona wierzchnia pokryta jest gruboziarnistą posypką mineralną oraz wzdłuż jednej krawędzi nałożony jest pasek folii o szerokości ok. 80 mm, strona spodnia zabezpieczona folią z tworzywa sztucznego.

papa termozgrzewalna SUPER W-PYE PV250 S52H wierzchniego krycia VILLAS

papa termozgrzewalna SUPER W-PYE PV250 S52H wierzchniego krycia VILLAS

Cena za m2 Na rolce: 5 m2 Na palecie: 120 m2 Grubość: 5,2 mm Giętkość w niskiej temperaturze: (-20)/ Ø 30mm Wkładka: 250 g/m2 Wysyłka cały kraj, w celu ustalenia kosztów transportu skontaktuj się z sprzedawcą. Gwarancja 17 lat OPIS WYROBU: papa na osnowie z włókniny poliestrowej z obustronną powłoką z masy asfaltowej: z asfaltu modyfikowanego SBS z wypełniaczem mineralnym. Strona wierzchnia pokryta jest gruboziarnistą posypką mineralną oraz wzdłuż jednej krawędzi nałożony jest pasek folii o szerokości ok. 120 mm, strona spodnia zabezpieczona folią z tworzywa sztucznego.

Papa termozgrzewalna STANDARD W-PYE PV250 S52 wierzchniego krycia VILLAS

Papa termozgrzewalna STANDARD W-PYE PV250 S52 wierzchniego krycia VILLAS

Cena za m2   Na rolce: 5 m2 Na palecie: 120 m2 Grubość: 5,2 mm Wkładka: 250 g/m2 Giętkość w niskiej temperaturze: (-7)/ Ø 30mm   Wysyłka cały kraj, w celu ustalenia kosztów skontaktuj się z sprzedawcą.   Gwarancja 12 lat   OPIS WYROBU: papa na osnowie z włókniny poliestrowej z obustronną powłoką z masy asfaltowej: z asfaltu modyfikowanego SBS z wypełniaczem mineralnym. Strona wierzchnia pokryta jest gruboziarnistą posypką mineralną oraz wzdłuż jednej krawędzi nałożony jest pasek folii o szerokości ok. 80 mm, strona spodnia zabezpieczona folią z tworzywa sztucznego.

Papa termozgrzewalna S42H nawierzchniowa

Papa termozgrzewalna S42H nawierzchniowa

  Papa asfaltowa zgrzewalna wierzchniego krycia, na osnowie z welonu szklanego. Wierzchnia strona papy pokryta jest posypką gruboziarnistą, wzdłuż jednego brzegu wstęgi znajduje się pas nie pokryty posypką, zabezpieczony folią z tworzywa sztucznego. Spodnia strona papy zabezpieczona jest folią z tworzywa sztucznego.   Zastosowanie: Wierzchnia warstwa wielowarstwowych pokryć dachowych.

Papa termozgrzewalna S30 podkładowa

Papa termozgrzewalna S30 podkładowa

  Papa asfaltowa zgrzewalna podkładowa, na osnowie z welonu szklanego. Wierzchnia strona papy pokryta jest posypką drobnoziarnistą. Spodnia strona zabezpieczona jest folią z tworzywa sztucznego.   Zastosowanie: Podkładowa warstwa wielowarstwowych pokryć dachowych.

IZOBUD I 333 / cena za 1 m2

IZOBUD I 333 / cena za 1 m2

IZOBUD I 333 / cena za 1 m2Papa tradycyjna IzolacyjnaSposób montażu: klejenie Materiały Budowlane Gliwice.

IZOBUD W 400 / cena za 1 m2

IZOBUD W 400 / cena za 1 m2

IZOBUD W 400 / cena za 1 m2Papa tradycyjna Wierzchniego kryciaSposób montażu: klejenie + mocowanie mech. Materiały Budowlane Gliwice.

IZOBUD IZOBIT AL / cena za 1 m2

IZOBUD IZOBIT AL / cena za 1 m2

IZOBUD IZOBIT AL / cena za 1 m2Papa specjalna PodkładowaSposób montażu: zgrzewanie Materiały Budowlane Gliwice.

IZOBUD P 64/1200 / cena za 1 m2

IZOBUD P 64/1200 / cena za 1 m2

IZOBUD P 64/1200 / cena za 1 m2Papa tradycyjna PodkładowaSposób montażu: klejenie + mocowanie mech. Materiały Budowlane Gliwice.

IZOBUD P100/1600 / cena za 1 m2

IZOBUD P100/1600 / cena za 1 m2

IZOBUD P100/1600 / cena za 1 m2Papa tradycyjna PodkładowaSposób montażu: klejenie + mocowanie mech. Materiały Budowlane Gliwice.

IZOBUD W 64/1200 / cena za 1 m2

IZOBUD W 64/1200 / cena za 1 m2

IZOBUD W 64/1200 / cena za 1 m2Papa tradycyjna Wierzchniego kryciaSposób montażu: klejenie + mocowanie mech. Materiały Budowlane Gliwice.

IZOBUD P 333/1100 / cena za 1 m2

IZOBUD P 333/1100 / cena za 1 m2

IZOBUD P 333/1100 / cena za 1 m2Papa tradycyjna PodkładowaSposób montażu: klejenie + mocowanie mech. Materiały Budowlane Gliwice.

IZOBUD IZOBIT GARDEN / cena za 1 m2

IZOBUD IZOBIT GARDEN / cena za 1 m2

IZOBUD IZOBIT GARDEN / cena za 1 m2Papa specjalna PodkładowaSposób montażu: zgrzewanie Materiały Budowlane Gliwice.

IZOBUD IZOBIT GARDEN / cena za 1 m2

IZOBUD IZOBIT GARDEN / cena za 1 m2

IZOBUD IZOBIT GARDEN / cena za 1 m2Papa specjalna PodkładowaSposób montażu: zgrzewanie Materiały Budowlane Gliwice.