TaniaChata.pl - porównywarka materiałów budowlanych - materiały budowlane, remontowe i wykończeniowe

Parkiety w województwach

Wybierz województwo aby sprawdzić parkiety w Twoim regionie.

Parkiety

Parkiety dzielą się
• Parkiet tradycyjny
• Parkiety lamel owy
• Parkiet warstwowy

Parkiet, czyli lite deszczułki posadzkowe, produkowany jest z fryzów różnych gatunków drewna liściastego, a przede wszystkim z buka, brzozy, dębu oraz jesionu.
Pojedyncze deszczułki łączy się na połączenia pióro-wpust na wzdłużnych i czołowych krawędziach. Do montażu tego typu podłogi najlepiej będzie zatrudnić specjalistę posiadającego doświadczenie oraz dysponującego odpowiednim sprzętem. Wato też zwrócić uwagę na podłoże pod parkiet. Podłoże pod parkiet powinno być suche, mocne, równe, czyste, nieosypliwe, prawidłowej nasiąkliwości(chłonne), bez spękań i tłustych plam.
Warto nadmienić, iż parkiety mogą być montowane zarówno w zwykłych pomieszczeniach mieszkalnych, jak i ze względu na swoją trwałość i odporność na ścieranie, w miejscach powszechnej użyteczności publicznej.
Parkiet tradycyjny
Posadzka ta składa się z pojedynczych deszczułek łączonych na pióro i wpust. Parkiet tradycyjny można przytwierdzić do podłoża stosując klej lub lepik. Parkiet układa się w różne wzory (jodełkę, kwadraty, romby) . Do zalet parkietu należy dobra izolacyjność termiczna i akustyczna. Posadzkę tą można wielokrotnie cyklinować i szlifować. Do wad parkietu należy większa cena niż podłogi z paneli.
Parkiet lamelowy- rożni się od tradycyjnego że deszczułki nie posiadają piór i wypustów i jest cieńszy ma (ok.10 mm) niż zwykły parkiet. Parkiet lamelowy przytwierdza się do podłoża klejem lub przybija się gwoźdźmi do podkładu z desek lub płyt.
Parkiet warstwowy
Górna warstwa wykonana jest z twardego drewna drzewa liściastego (najczęściej: dąb, buk, jesion, klon) zaś warstwa dolna lub/i środkowa wykonana jest z miękkiego drewna drzewa iglastego. Górna warstwa najczęściej jest już całkowicie wykończona (oszlifowana, polakierowana i utwardzona). Parkiet warstwowy przykleja się do podłoża klejem, lub układa się go swobodnie.

Tagi kategorii parkiety: Parkiety, Ceny, Cennik, Mielec, Sprzedaż, Oferta, Tanie parkiety

Praktyczne porady

Materiały budowlane

Narzędzia i sprzęt budowlany

Wyposażenie wnętrz

Wokół domu

Pozostałe materiały budowlane

Popularne tematy

Nasze serwisy


Parkiety - Ceny - Mielec

Parkiety - ceny i oferta sklepów w kategorii parkiety. Sprawdź ceny parkietów i porównaj produkty w sklepach oferujących sprzedaż parkietów (tylko nowe parkiety). Porównaj wykonanie i rodzaje parkietu a potem wybierz tanie parkiety lub produkty renomowanych producentów.Opcje filtrowania:

  • MielecParkiety

Uppsss! Nie udało nam się znaleźć produktów spełniających podane kryteria. Usuń albo zmień miasto lub region bądź zwiększ przedział cenowy.