TaniaChata.pl - porównywarka materiałów budowlanych - materiały budowlane, remontowe i wykończeniowe

Jak instalować grzejniki?

Model grzejnika należy dopasować do rodzaju instalacji jaką posiadamy w domu oraz charakteru i funkcji pomieszczeń. Budując nowy dom, już na początku prac instalacyjnych warto dokładnie określić rozmieszczenie wybranego sprzętu grzewczego.

Grzejnik najlepiej mocować pod parapetem, albo w pobliżu drzwi – czyli tam gdzie straty ciepła są największe. Jeśli grzejnik lokalizujemy na jednej ze ścian pozbawionej okna, powinniśmy nad nim umieścić dodatkową osłonę. Dzięki temu powietrze będzie się przemieszczać do wnętrza pomieszczenia, a na ścianie nie powstaną czarne i nieestetyczne smugi.

Do najczęściej wybieranych modeli na rynku są grzejniki płytowo- konwektorowe. Grzejniki te stosuje się w każdym pomieszczeniu, Do zalet ich jest to, że są wydajne, a dodatkowo szybko nagrzewają pomieszczenia np. po obniżeniu temperatury na noc.

Inna grupą są grzejniki żeberkowe np. żeliwne bądź aluminiowe. Nowoczesne modele w niewielkim stopniu przypominają te znane sprzed kilkudziesięciu lat. Ich zaletą jest wysoka odporność na działanie korozji, do wad jest to, że grzejniki żeliwne są dość ciężkie, dlatego lepiej nie montować ich na słabych ścianach.

Grzejniki konwektorowe – oddające ciepło wyłącznie przez konwekcję, powodującą silny ruch powietrza - najlepiej instalować w kanałach pod oknami lub przeszklonymi ścianami.

Grzejniki ozdobne – przeznaczone głównie do łazienek, ale także przedpokoi. Oprócz funkcji dekoratorskich znakomicie uzupełniają system ogrzewania i mają wiele zalet praktycznych – można na nich suszyć w łazience np. ręczniki.Sprawdź produkty


Zlecenia budowlane

Dodaj zlecenie bezpłatnie!

Dodaj zlecenie

Ogłoszenia budowlane

Dodaj bezpłatnie!

Dodaj ogłoszenie

Tematy porad budowlanych

Oferta finansowa

Nowości z branży budowlanej

Popularne porady budowlane

Materiały budowlane wg miasta

Materiały budowlane wg regionu

Nasze serwisy