TaniaChata.pl - porównywarka materiałów budowlanych - materiały budowlane, remontowe i wykończeniowe

Jak obliczyć ilość paneli na podłogę?

Jeśli chcemy udekorować podłogę przy pomocy paneli, warto przed ich zakupem zastanowić się nad ilością desek potrzebnych do pokrycia całej powierzchni.

W celu obliczenia potrzebnej ilości paneli podłogowych lub ściennych niezbędna będzie znajomość dokładnych wymiarów powierzchni, na której będą one montowane. Mierzymy zatem długość i szerokość podłogi a następnie wartości te mnożymy przez siebie by uzyskać wynik w m2.

Przykład: Chcemy wyłożyć panelami podłogę o wymiarach 4m x 5m.

4m x 5m = 20 m2.

Wymiary paneli mogą nieznacznie się różnić. Najczęściej w sprzedaży dostępne są deski panelowe o wymiarach (dł. x szer.): 1290 x 194 mm, 1285 x 191 mm, 1292 x 194 mm. Jedna paczka zawiera osiem paneli. Taka ilość wystarczy mniej więcej do wykonania 2 m2 okładziny. Dzielimy więc obliczoną powierzchnię przez 2 m2. W ten sposób otrzymamy ilość paczek.

Przykład: Powierzchnia jak w powyższym zadaniu.

20 m2 / 2 m2 = 10

Do wyłożenia podłogi potrzebne nam będzie 10 paczek paneli. Dobrze jest kupić zapas w wielkości jednej paczki, na ewentualne błędy czy docinki.

Ważne!

Przed ułożeniem panele muszą być aklimatyzowane w miejscu ułożenia przez 48 godzin. Nie musimy ich w tym czasie rozpakowywać z opakowania, ważne jednak by dostosowały się do temperatury i wilgotności panującej w pomieszczeniu.





Zlecenia budowlane

Dodaj zlecenie bezpłatnie!

Dodaj zlecenie

Ogłoszenia budowlane

Dodaj bezpłatnie!

Dodaj ogłoszenie

Tematy porad budowlanych

Oferta finansowa

Nowości z branży budowlanej

Popularne porady budowlane

Materiały budowlane wg miasta

Materiały budowlane wg regionu

Nasze serwisy