TaniaChata.pl - porównywarka materiałów budowlanych - materiały budowlane, remontowe i wykończeniowe

Przeprowadzka bez bólu: Poradnik

Przeprowadzka to duże wyzwanie i tylko od nas samych zależy, czy uda się ja przeprowadzić szybko.

1. Nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę. Przygotuj się do przeprowadzki odpowiednio wcześniej. Weź urlop na ten dzień, zaplanuj wszystko, wynajmij transport, zapewnij sobie materiały do pakowania.

2. Rozważ wynajęcie firmy przeprowadzkowej. W większości przypadków pozwoli Ci ona zaoszczędzić dużo czasu i stresu. Profesjonalna przeprowadzka nie jest w Polsce specjalnie droga, a zapewnia komfort i bezpieczeństwo.

3. Zrób małą inwentaryzacje swojego majątku. Spisz co posiadasz.

4. Jeśli to możliwe, oznacz wszystkie swoje „nieruchomości”. Pozwoli to uniknąć zgubienia ich.

5. Poproś o pomoc znajomych. Im więcej osób, tym szybciej uporacie się z przeprowadzką. Jeśli nie będą chcieli, można ich skusić zaproszeniem na „parapetówkę” w nowym mieszkaniu, jeśli udzielą pomocy.

6. Zamów samochód transportowy w dużym wyprzedzeniem. W niektórych terminach, np. podczas weekendów firmy świadczące takie usługi cieszą się nadmiarem klientów.

7. Rozważ ubezpieczenie transportu, jeśli przeprowadzka obejmuje kosztowne przedmioty: meble, dzieła sztuki, drogie urządzenia RTV i tak dalej.

8. Zorganizuj na potrzeby przeprowadzki odpowiednie pudła i pojemniki. Nie ma nic gorszego niż uszkodzone lub zgubione przedmioty, tylko dlatego, że do ich przeniesienia zostały użyte kiepskiej jakości pudła lub pojemniki.

Powodzenia!

Zlecenia budowlane

Dodaj zlecenie bezpłatnie!

Dodaj zlecenie

Ogłoszenia budowlane

Dodaj bezpłatnie!

Dodaj ogłoszenie

Tematy porad budowlanych

Oferta finansowa

Nowości z branży budowlanej

Popularne porady budowlane

Materiały budowlane wg miasta

Materiały budowlane wg regionu

Nasze serwisy