TaniaChata.pl - porównywarka materiałów budowlanych - materiały budowlane, remontowe i wykończeniowe

Schody gotowe

Schody standardowe

Obecnie na rynku jest kilkadziesiąt firm zajmujących się produkcją gotowych schodów. Schody dzielą się na schody kręte, spiralne, modułowe prawo- lub lewoskrętne, ale także schody proste i zabiegowe.

Schody niestandardowe

Projektowane i wykonywane są także schody o nietypowym kształcie. W takim przypadku radzimy wysłać zapytanie o sporządzenie oferty. Do zapytania najlepiej należy dołączyć rzuty kondygnacji, przekroje klatki schodowej. Można je zrobić też odręczne szkice i przesłać do producenta.

Materiał

Główne elementy konstrukcji schodów wykonywane są z drewna bądź stali. Drewno może być lite, klejone, gięte. Stal zaś nierdzewna (chromo-niklowa ) lub węglowa (czarna).

Stopnie schodów mogą być z blachy gładkiej, perforowanej bądź ryflowanej, aluminiowe, mosiężne, szklane z tworzyw sztucznych. Mogę być także z drewna- z buku, dębu, jesionu , brzozy, dębu, klonu, sosny , mahoniu i innego drewna egzotycznego.

Kształt stopni jest dowolny. Mogą być ażurowe lub pełne.

Wybór kształtu i materiału z którego wykonane są balustrady, jest większy niż stopni schodowych. Na poręcze i tralki stosowane są różne materiały ( stal drewno aluminium).

Montaż i mocowanie konstrukcji

Ponieważ schody składają się z gotowych modułów, mocuje się szybko i łatwo. Najlepiej jest, aby przed zamówieniem schodów doradca techniczny pobrał wymiary miejsca przewidzianego na schody takie jak wysokość kondygnacji (z uwzględnieniem warstw wykończeniowych podłóg, grubość stropu), sprawdził możliwość mocowania do ścian i stropów. Niektóre schody można mocować samodzielnie.Sprawdź produkty


Zlecenia budowlane

Dodaj zlecenie bezpłatnie!

Dodaj zlecenie

Ogłoszenia budowlane

Dodaj bezpłatnie!

Dodaj ogłoszenie

Tematy porad budowlanych

Oferta finansowa

Nowości z branży budowlanej

Popularne porady budowlane

Materiały budowlane wg miasta

Materiały budowlane wg regionu

Nasze serwisy