TaniaChata.pl - porównywarka materiałów budowlanych - materiały budowlane, remontowe i wykończeniowe

Tańsza więźba dachowa w systemie Mitek

Obecnie budując dom często zastanawiamy sie jak obniżyć koszt budowy domu, zyskując na jakości wykonania. W przypadku domów bez użytkowego poddasza tzw. porterówek, w których właściciele nie przewidują użytkowego poddasza ani rozbudowy po jakimś czasie budynku, warto zastanowić się nad prefabrykowaną więźbą dachową łączoną na płytki kolczaste typu Mitek. Płytki kolczaste wprasowywane na wytwórni powodują, że złącze ma o wiele większą nośność niż przy tradycyjnych połączeniach

Do zalet tych rozwiązania należy też:

1. Jakość-prefabrykowane wiązary mogą konkurować z konstrukcjami tradycyjnymi ciesielskimi. Montaż konstrukcji dachu domu trwa klika dni i może być prowadzony także w zimie. Koszt konstrukcji jest o wiele tańszy. I tak koszt wykonania konstrukcji więźby ciesielskiej kształtuje sie na poziomie 20-25 zł za m2 natomiast koszt wykonania wiązarów w systemie Mitek 15 zł za m2 .Dostajemy gotową konstrukcje- za jakość i zgodność odpowiada producent, który wykona ją wg warunkach fabrycznych.

2. Duże oszczędności przynosi stosowanie dolnego pasa jako konstrukcji stropu (zarówno w konstrukcjach poddaszy użytkowych jak i nieużytkowych) przez, co można wyeliminować kosztowny strop wykonywany ze stropów gęsto żebrowych lub betonowych.

3. Inwestor zna ostateczną cenę konstrukcji w fazie projektowania, a nie pod koniec po zsumowaniu wszystkich kosztów.

W praktyce jeżeli jesteśmy zainteresowani wykonaniem dachu w tej technologii warto zgłosić się do autoryzowanych wytwórni konstrukcji drewnianych systemu Mitek (istnieje ich obecnie 20w całej Polsce). Na podstawie dokumentacji domu biuro konstrukcyjne działające przy wytwórni dokona wyceny konstrukcji dla naszej więźby, dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu.

Ważne jest także aby wybrać wytwórnie działając w pobliżu naszej budowy. Dzięki temu możemy zaoszczędzić na kosztach transportu konstrukcji.

Podsumowując konstrukcje dachów w systemie Mitek są dobrym rozwiązaniem dla domów parterowych, letniskowych, oraz także z użytkowym poddaszem. Są też stosowane jako zadaszenia innych obiektów: garaży , budynków gospodarczych itd.

Strona o systemie Mitek

http://www.mitek.pl/


Sprawdź produkty


Zlecenia budowlane

Dodaj zlecenie bezpłatnie!

Dodaj zlecenie

Ogłoszenia budowlane

Dodaj bezpłatnie!

Dodaj ogłoszenie

Tematy porad budowlanych

Oferta finansowa

Nowości z branży budowlanej

Popularne porady budowlane

Materiały budowlane wg miasta

Materiały budowlane wg regionu

Nasze serwisy