TaniaChata.pl - porównywarka materiałów budowlanych - materiały budowlane, remontowe i wykończeniowe

Wełna mineralna w województwach

Wybierz województwo aby sprawdzić wena mineralna w Twoim regionie.

Wełna mineralna

Wełna mineralna to obok styropianu najbardziej popularny stosowany materiał jako izolacje termiczne i akustyczne. Stosuje się go jako izolacje ścian, stropów stropodachów, a także jako izolacja akustyczna instalacji, tłumi jej drgania. Pod względem izolacyjności termicznej i akustycznej ma podobne cechy jak styropian. Zaletą wełny mineralnej jest niepalność i ognioodporność -podczas gdy styropian ulega stopnieniu wysokiej temperaturze, to wełna mineralna w temperaturze około 1000 ° C i stanowi barierę dla ognia przez 2 godziny. Zaletą wełny mineralnej jest jej paro przepuszczalność - czego wynikiem jest włóknista struktura wełny mineralnej . W przypadku ścianek działowych gips-kartonowych na ruszcie stalowym ( w systemie suchej zabudowy) wełna mineralna stanowi równocześnie dobrą izolację termiczną, dźwiękową i palną pomiędzy pomieszczeniami.
Najpopularniejszą metodą ocieplania ścian zewnętrznych jest metoda lekka mokra. Polega ona na przymocowaniu do zewnętrznej powierzchni ściany warstwy termoizolacyjnej z płyt wełny mineralnej i pokryciu jej tynkiem.
Wadą wełny mineralnej jest jej większy ciężar niż styropianu i jest trochę droższym materiałem niż styropian.
Wyroby z wełny to przede wszystkim :
-wytrzymałe płyty (odporne na silne miejscowe naciski) do izolowania dachów krytych papą lub innym miękkim pokryciem
- trwałe płyty pod tynki - do izolacji akustycznej stropów i cieplnej fundamentów
- filce i maty, granulaty do wdmuchiwania w szczeliny lub w trudno dostępne miejsca
-specjalne kształtki i otuliny do termicznego i akustycznego izolowania rur instalacyjnych.

Ceny w kategorii wełna mineralna:
- od 3,88 zł do 136,04 zł

Tagi kategorii wełna mineralna: Wełna mineralna, Wełna mineralna ISOVER, Ceny, Cennik, Sprzedaż, Oferta, Tania wena mineralna ISOVER

O ISOVER

ISOVER jest marką materiałów izolacyjnych, która wraz z takimi markami jak Rigips, Weber i Ecophon wchodzi w skład oferty produktów budowlanych firmy Saint-Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o..
ISOVER jest liderem wśród producentów wełny mineralnej na polskim rynku - w ofercie ISOVER-u znajduje się szeroki wachlarz materiałów izolacyjnych stosowanych w budownictwie oraz izolacji technicznych stosowanych w przemyśle. Gama produktów oferowanych przez ISOVER w Polsce zawiera izolacje z wełny mineralnej zbudowane z włókien szklanych oraz włókien skalnych.
Charakterystyczną cechą produktów marki ISOVER są wysokiej jakości parametry izolacyjne, które znacząco ograniczają emisję energii cieplnej do atmosfery. Podczas ekonomicznego forum w Davos Saint-Gobain, której częścią jest ISOVER została uznana za jedną ze 100 firm najbardziej dbających o środowisko naturalne.
ISOVER obecny jest na polskim rynku od 1993 roku. W zakupionym w roku 1996 i zmodernizowanym zakładzie produkującym izolacje z wełny skalnej w Gliwicach w 1999 roku uruchomiono nową, najnowocześniejszą w Polsce, linię do produkcji wełny szklanej. Ze względu na wzrost rynku termorenowacji istniejących budynków oraz zapotrzebowania na produkty o podwyższonych parametrach termicznych także w nowych aplikacjach, w czerwcu 2008 roku została uruchomiona kolejna linia do produkcji izolacji z wełny szklanej.
Produky ISOVER w budownictwie stosowane są do: ocieplania dachów skośnych (m.in. Super-Mata i Uni-Mata, w tym nowości Uni-Mata flex i komfort), ocieplania dachów płaskich (zestawy: Złoty, Srebrny i Platynowy dach, ten ostatni składający się wyłącznie z lekkiej wełny szklanej – nowych na rynku produktów TUP i TAURUS), ocieplania stropodachów, ścian zewnętrznych, ściany działowych (Aku-Płyta, Polterm Uni), fundamentów i posadzek. Produkty marki ISOVER z powodzeniem są także stosowane do izolowania instalacji i urządzeń technicznych oraz kominków. Materiały izolacyjne ISOVER wykorzystane zostały w wielu prestiżowych obiektach architektonicznych w całej Polsce.

Praktyczne porady

Materiały budowlane

Narzędzia i sprzęt budowlany

Wyposażenie wnętrz

Wokół domu

Pozostałe materiały budowlane

Popularne tematy

Nasze serwisy


Wełna mineralna ISOVER - Oferta i ceny

Wełna mineralna używana jako izolacja termiczna i akustyczna ścian zewnętrznych i wewnętrznych, stropów, podłóg i dachów. Sprawdź ceny wełny mineralnej ISOVER i porównaj produkty w sklepach oferujących sprzadaż wełny ISOVER (tylko nowa wełna mineralna ISOVER). Porównaj właściwości i rodzaje wełny mineralnej ISOVER a potem wybierz sklepy, w których dostępna jest tania wełna mineralna ISOVER lub produkty renomowanych producentów.



Opcje filtrowania:

  • ISOVERWełna mineralna

ISOVER DP 65 / m2

ISOVER DP 65 / m2

UWAGA ! Produkt posiada różne opcje do wyboru takie jak grubość czy wymiary. Podana cena dotyczy tylko jednej z opcji. W przypadku konieczności poznania cen innych opcji, prosimy o kontakt z obsługą. ISOVER DP 65 Materiały Budowlane Gliwice.

ISOVER DP 80 / m2

ISOVER DP 80 / m2

UWAGA ! Produkt posiada różne opcje do wyboru takie jak grubość czy wymiary. Podana cena dotyczy tylko jednej z opcji. W przypadku konieczności poznania cen innych opcji, prosimy o kontakt z obsługą. ISOVER DP 80 Materiały Budowlane Gliwice.

ISOVER DP 100 / m2

ISOVER DP 100 / m2

UWAGA ! Produkt posiada różne opcje do wyboru takie jak grubość czy wymiary. Podana cena dotyczy tylko jednej z opcji. W przypadku konieczności poznania cen innych opcji, prosimy o kontakt z obsługą. ISOVER DP 100 Materiały Budowlane Gliwice.

ISOVER Hal-Mata / m2

ISOVER Hal-Mata / m2

UWAGA ! Produkt posiada różne opcje do wyboru takie jak grubość czy wymiary. Podana cena dotyczy tylko jednej z opcji. W przypadku konieczności poznania cen innych opcji, prosimy o kontakt z obsługą. ISOVER Hal-Mata Materiały Budowlane Gliwice.

ISOVER TF Profi / m2

ISOVER TF Profi / m2

UWAGA ! Produkt posiada różne opcje do wyboru takie jak grubość czy wymiary. Podana cena dotyczy tylko jednej z opcji. W przypadku konieczności poznania cen innych opcji, prosimy o kontakt z obsługą. ISOVER TF Profi Materiały Budowlane Gliwice.

ISOVER Aku-Płyta / m2

ISOVER Aku-Płyta / m2

UWAGA ! Produkt posiada różne opcje do wyboru takie jak grubość czy wymiary. Podana cena dotyczy tylko jednej z opcji. W przypadku konieczności poznania cen innych opcji, prosimy o kontakt z obsługą. ISOVER Aku-Płyta Materiały Budowlane Gliwice.

ISOVER Isover PT / m2

ISOVER Isover PT / m2

UWAGA ! Produkt posiada różne opcje do wyboru takie jak grubość czy wymiary. Podana cena dotyczy tylko jednej z opcji. W przypadku konieczności poznania cen innych opcji, prosimy o kontakt z obsługą. ISOVER Isover PT Materiały Budowlane Gliwice.

ISOVER Isover TT / m2

ISOVER Isover TT / m2

UWAGA ! Produkt posiada różne opcje do wyboru takie jak grubość czy wymiary. Podana cena dotyczy tylko jednej z opcji. W przypadku konieczności poznania cen innych opcji, prosimy o kontakt z obsługą. ISOVER Isover TT Materiały Budowlane Gliwice.

ISOVER Uni-Płyta / m2

ISOVER Uni-Płyta / m2

UWAGA ! Produkt posiada różne opcje do wyboru takie jak grubość czy wymiary. Podana cena dotyczy tylko jednej z opcji. W przypadku konieczności poznania cen innych opcji, prosimy o kontakt z obsługą. ISOVER Uni-Płyta Materiały Budowlane Gliwice.

ISOVER Ventiterm / m2

ISOVER Ventiterm / m2

UWAGA ! Produkt posiada różne opcje do wyboru takie jak grubość czy wymiary. Podana cena dotyczy tylko jednej z opcji. W przypadku konieczności poznania cen innych opcji, prosimy o kontakt z obsługą. ISOVER Ventiterm Materiały Budowlane Gliwice.

ISOVER DP 100 Alu / m2

ISOVER DP 100 Alu / m2

UWAGA ! Produkt posiada różne opcje do wyboru takie jak grubość czy wymiary. Podana cena dotyczy tylko jednej z opcji. W przypadku konieczności poznania cen innych opcji, prosimy o kontakt z obsługą. ISOVER DP 100 Alu Materiały Budowlane Gliwice.

ISOVER Gruntoterm / m2

ISOVER Gruntoterm / m2

UWAGA ! Produkt posiada różne opcje do wyboru takie jak grubość czy wymiary. Podana cena dotyczy tylko jednej z opcji. W przypadku konieczności poznania cen innych opcji, prosimy o kontakt z obsługą. ISOVER Gruntoterm Materiały Budowlane Gliwice.

ISOVER Sonic-Mata / m2

ISOVER Sonic-Mata / m2

UWAGA ! Produkt posiada różne opcje do wyboru takie jak grubość czy wymiary. Podana cena dotyczy tylko jednej z opcji. W przypadku konieczności poznania cen innych opcji, prosimy o kontakt z obsługą. ISOVER Sonic-Mata Materiały Budowlane Gliwice.

ISOVER Stropoterm / m2

ISOVER Stropoterm / m2

UWAGA ! Produkt posiada różne opcje do wyboru takie jak grubość czy wymiary. Podana cena dotyczy tylko jednej z opcji. W przypadku konieczności poznania cen innych opcji, prosimy o kontakt z obsługą. ISOVER Stropoterm Materiały Budowlane Gliwice.

ISOVER Fasoterm NF / m2

ISOVER Fasoterm NF / m2

UWAGA ! Produkt posiada różne opcje do wyboru takie jak grubość czy wymiary. Podana cena dotyczy tylko jednej z opcji. W przypadku konieczności poznania cen innych opcji, prosimy o kontakt z obsługą. ISOVER Fasoterm NF Materiały Budowlane Gliwice.

ISOVER Panel-Płyta / m2

ISOVER Panel-Płyta / m2

UWAGA ! Produkt posiada różne opcje do wyboru takie jak grubość czy wymiary. Podana cena dotyczy tylko jednej z opcji. W przypadku konieczności poznania cen innych opcji, prosimy o kontakt z obsługą. ISOVER Panel-Płyta Materiały Budowlane Gliwice.

ISOVER Polterm Max / m2

ISOVER Polterm Max / m2

UWAGA ! Produkt posiada różne opcje do wyboru takie jak grubość czy wymiary. Podana cena dotyczy tylko jednej z opcji. W przypadku konieczności poznania cen innych opcji, prosimy o kontakt z obsługą. ISOVER Polterm Max Materiały Budowlane Gliwice.

ISOVER Polterm Uni / m2

ISOVER Polterm Uni / m2

UWAGA ! Produkt posiada różne opcje do wyboru takie jak grubość czy wymiary. Podana cena dotyczy tylko jednej z opcji. W przypadku konieczności poznania cen innych opcji, prosimy o kontakt z obsługą. ISOVER Polterm Uni Materiały Budowlane Gliwice.

ISOVER Majster-Mata / m2

ISOVER Majster-Mata / m2

UWAGA ! Produkt posiada różne opcje do wyboru takie jak grubość czy wymiary. Podana cena dotyczy tylko jednej z opcji. W przypadku konieczności poznania cen innych opcji, prosimy o kontakt z obsługą. ISOVER Majster-Mata Materiały Budowlane Gliwice.

ISOVER Majster-Mata / m2

ISOVER Majster-Mata / m2

UWAGA ! Produkt posiada różne opcje do wyboru takie jak grubość czy wymiary. Podana cena dotyczy tylko jednej z opcji. W przypadku konieczności poznania cen innych opcji, prosimy o kontakt z obsługą. ISOVER Majster-Mata Materiały Budowlane Gliwice.