TaniaChata.pl - porównywarka materiałów budowlanych - materiały budowlane, remontowe i wykończeniowe

Wełna mineralna w województwach

Wybierz województwo aby sprawdzić wena mineralna w Twoim regionie.

Wełna mineralna

Wełna mineralna to obok styropianu najbardziej popularny stosowany materiał jako izolacje termiczne i akustyczne. Stosuje się go jako izolacje ścian, stropów stropodachów, a także jako izolacja akustyczna instalacji, tłumi jej drgania. Pod względem izolacyjności termicznej i akustycznej ma podobne cechy jak styropian. Zaletą wełny mineralnej jest niepalność i ognioodporność -podczas gdy styropian ulega stopnieniu wysokiej temperaturze, to wełna mineralna w temperaturze około 1000 ° C i stanowi barierę dla ognia przez 2 godziny. Zaletą wełny mineralnej jest jej paro przepuszczalność - czego wynikiem jest włóknista struktura wełny mineralnej . W przypadku ścianek działowych gips-kartonowych na ruszcie stalowym ( w systemie suchej zabudowy) wełna mineralna stanowi równocześnie dobrą izolację termiczną, dźwiękową i palną pomiędzy pomieszczeniami.
Najpopularniejszą metodą ocieplania ścian zewnętrznych jest metoda lekka mokra. Polega ona na przymocowaniu do zewnętrznej powierzchni ściany warstwy termoizolacyjnej z płyt wełny mineralnej i pokryciu jej tynkiem.
Wadą wełny mineralnej jest jej większy ciężar niż styropianu i jest trochę droższym materiałem niż styropian.
Wyroby z wełny to przede wszystkim :
-wytrzymałe płyty (odporne na silne miejscowe naciski) do izolowania dachów krytych papą lub innym miękkim pokryciem
- trwałe płyty pod tynki - do izolacji akustycznej stropów i cieplnej fundamentów
- filce i maty, granulaty do wdmuchiwania w szczeliny lub w trudno dostępne miejsca
-specjalne kształtki i otuliny do termicznego i akustycznego izolowania rur instalacyjnych.

Ceny w kategorii wełna mineralna:
- od 3,88 zł do 136,04 zł

Tagi kategorii wełna mineralna: Wełna mineralna, Wełna mineralna Rockwool, Ceny, Cennik, Sprzedaż, Oferta, Tania wena mineralna Rockwool

O Rockwool

Rockwool Polska Sp. z o.o. należy do Grupy Rockwool - światowego lidera w produkcji skalnej wełny mineralnej. Firma specjalizuje się w dostarczaniu produktów, systemów i rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej, akustyki
i bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych. Grupa Rockwool posiada 70-letnie doświadczenie, a ponad 8000 pracowników w przeszło 35 krajach obsługuje klientów na całym świecie.

Rockwool Polska działa od 1993 roku i wytwarza wysokiej jakości produkty ze skalnej wełny mineralnej w dwóch
fabrykach – w Cigacicach i Małkini. Od początku istnienia firmy Grupa Rockwool zainwestowała w Polsce ponad 800 mln
zł w proces technologiczny i instalacje proekologiczne. W 2003 roku Rockwool Polska otrzymał certyfikat potwierdzający,
że system zarządzania jakością stosowany w firmie spełnia wymagania międzynarodowej normy ISO 9001:2000.

Praktyczne porady

Materiały budowlane

Narzędzia i sprzęt budowlany

Wyposażenie wnętrz

Wokół domu

Pozostałe materiały budowlane

Popularne tematy

Nasze serwisy


Wełna mineralna Rockwool - Oferta i ceny

Wełna mineralna używana jako izolacja termiczna i akustyczna ścian zewnętrznych i wewnętrznych, stropów, podłóg i dachów. Sprawdź ceny wełny mineralnej Rockwool i porównaj produkty w sklepach oferujących sprzadaż wełny Rockwool (tylko nowa wełna mineralna Rockwool). Porównaj właściwości i rodzaje wełny mineralnej Rockwool a potem wybierz sklepy, w których dostępna jest tania wełna mineralna Rockwool lub produkty renomowanych producentów.Opcje filtrowania:

  • RockwoolWełna mineralna

ROCKWOOL FASROCK 20 mm / cena za 1 m2

ROCKWOOL FASROCK 20 mm / cena za 1 m2

UWAGA !!! Produkt posiada rózne atrybuty do wyboru. Przykładowe z nich to: szerokość, grubość, wysokość, kolory, dodatkowe usługi. W celu ustalenia ceny za poszczególne z nich, prosimy kontaktować się z obsługą.   Płyty z wełny mineralnej MW-EN 13162-T4-DS(TH)-CS(10)40-TR15-WS-WL(P)-MU1   ZastosowanieNiepalne ocieplenie i izolacja akustyczna:- w systemie ECOROCK do ścian zewnętrznych,- w systemie ECOROCK-SZ do ścian szkieletowych,- w systemie ECOROCK-G do stropów piwnicznych i nad garażami oraz przejazdami.

ROCKWOOL ROCKMIN 50mm / cena za 1 m2

ROCKWOOL ROCKMIN 50mm / cena za 1 m2

UWAGA !!! Produkt posiada rózne atrybuty do wyboru. Przykładowe z nich to: szerokość, grubość, wysokość, kolory, dodatkowe usługi. W celu ustalenia ceny za poszczególne z nich, prosimy kontaktować się z obsługą.   Płyty z wełny mineralnej MW-EN 13162-T2-WS-WL(P)-MU1 ZastosowanieNiepalne ocieplenie:- stropodachów wentylowanych i poddaszy,- stropów drewnianych i podłóg na legarach,- sufitów podwieszanych,- ścian działowych.

ROCKWOOL ROCKTON 50mm / cena za 1 m2

ROCKWOOL ROCKTON 50mm / cena za 1 m2

UWAGA !!! Produkt posiada rózne atrybuty do wyboru. Przykładowe z nich to: szerokość, grubość, wysokość, kolory, dodatkowe usługi. W celu ustalenia ceny za poszczególne z nich, prosimy kontaktować się z obsługą.   Płyty z wełny mineralnej MW-EN 13162-T3-CS(10)0,5-WS-MU1   ZastosowanieNiepalne ocieplenie:- ścian trójwarstwowych, ścian z elewacją z paneli (np.

ROCKWOOL TOPROCK 100 mm / cena za 1 m2

ROCKWOOL TOPROCK 100 mm / cena za 1 m2

  Wielkowymiarowa płyta z wełny mineralnej MW-EN 13162-T2-WS-MU1   Zastosowanie Niepalne ocieplenie: - stropodachów wentylowanych i poddaszy, - stropów drewnianych, - sufitów podwieszanych. Parametry podstawowe współczynik przewodzenia ciepła λD 0,035 [W/mK] obciążenie charakterystyczne ciężarem własnym 0,40 kN/m3 klasa reakcji na ogień wg PN-EN 13501-1 A1 - wyrób niepalny   Wymiary i pakowanie Długość Szerokość Grubość RD opór cieplny Ilość m2 w rolce Ilość m2 w ROCKPAK-u* [mm] [mm] [mm] [m2K/W] [szt. ] [m2] 5000 1000 100 2,85 5,0 100,0 4500 1000 120 3,40 4,5 90,0 3500 1000 140 4,00 3,5 70,0 3500 1000 150 4,25 3,5 70,0 3000 1000 160 4,55 3,0 60,0 2500 1000 180 5,10 2,5 50,0 2500 1000 200 5,70 2,5 50,0   Tylko Zamówienia pełnopaletowe Materiały Budowlane Gliwice.

ROCKWOOL ALFAROCK 40 mm / cena za 1 m2

ROCKWOOL ALFAROCK 40 mm / cena za 1 m2

UWAGA !!! Produkt posiada rózne atrybuty do wyboru. Przykładowe z nich to: szerokość, grubość, wysokość, kolory, dodatkowe usługi. W celu ustalenia ceny za poszczególne z nich, prosimy kontaktować się z obsługą.   Maty z wełny Rockwool pokryte zbrojoną folia aluminiową    ZastosowanieMaty ze skalnej wełny mineralnej ROCKWOOL z jednostronną okładziną z folii aluminiowej przeznaczone do izolacji małych zbiorników, rur i rurociągów niskotemperaturowych.

ROCKWOOL FIREROCK 25 mm / cena za 1 m2

ROCKWOOL FIREROCK 25 mm / cena za 1 m2

UWAGA !!! Produkt posiada rózne atrybuty do wyboru. Przykładowe z nich to: szerokość, grubość, wysokość, kolory, dodatkowe usługi. W celu ustalenia ceny za poszczególne z nich, prosimy kontaktować się z obsługą.   Wysokotemperaturowe płyty ze skalnej wełny mineralnej Rockwool   ZastosowanieDo izolacji termicznej kominków, a w szczególności: - tylnej ściany kominka,- obudowy wkładu kominkowego,- belki drewnianej lub marmurowego blatu,- wyciągu z płyt gipsowo-kartonowych.

ROCKWOOL MEGAROCK 100mm / cena za 1 m2

ROCKWOOL MEGAROCK 100mm / cena za 1 m2

UWAGA !!! Produkt posiada rózne atrybuty do wyboru. Przykładowe z nich to: szerokość, grubość, wysokość, kolory, dodatkowe usługi. W celu ustalenia ceny za poszczególne z nich, prosimy kontaktować się z obsługą.   Wielkowymiarowa płyta z wełny mineralnej MW-EN 13162-T2-WS-WL(P)-MU1   ZastosowanieNiepalne ocieplenie:- stropodachów wentylowanych i poddaszy,- stropów drewnianych,- sufitów podwieszanych.

ROCKWOOL ROCKMATA 50mm / cena za 1 m2

ROCKWOOL ROCKMATA 50mm / cena za 1 m2

UWAGA !!! Produkt posiada rózne atrybuty do wyboru. Przykładowe z nich to: szerokość, grubość, wysokość, kolory, dodatkowe usługi. W celu ustalenia ceny za poszczególne z nich, prosimy kontaktować się z obsługą.   Zrolowana mata z wełny mineralnej Rockwool wzmocniona siatką stalową przyszyta do warstwy wełny nićmi stalowymi   ZastosowanieProdukt przeznaczony jest do izolacji (od podstaw, jak również na bieżące remonty i renowacje) rur irurociągów, sieci cieplnych, zbiorników, pieców, powierzchni płaskich, armatury o temperaturze medium do 400°C.

ROCKWOOL ECOROCK-L 50 mm / cena za 1 m2

ROCKWOOL ECOROCK-L 50 mm / cena za 1 m2

ROCKWOOL ECOROCK-L / cena za 1 m2 Materiały Budowlane Gliwice.

ROCKWOOL GRANROCK 20 kg / cena za worek

ROCKWOOL GRANROCK 20 kg / cena za worek

  Granulat z wełny mineralnej Zastosowanie Niepalne ocieplenie: - poziomych przestrzeni poddaszy nieużytkowych, stropodachów wentylowanych. Parametry podstawowe gęstość nasypowa 30 kg/m3 +/- 5kg współczynnik przewodzenia ciepła λobl < 0,043 w/mk klasyfikacja ogniowa wyrób niepalny   Wymiary i pakowanie Opakowanie jednostkowe Opakowanie zbiorcze worki foliowe po około 20 kg 12 worków na palecie Z jednego worka można uzyskać 0,60 m3 ocieplenia.   Tylko Zamówienia pełnopaletowe Materiały Budowlane Gliwice.

ROCKWOOL PANELROCK 50mm / cena za 1 m2

ROCKWOOL PANELROCK 50mm / cena za 1 m2

UWAGA !!! Produkt posiada rózne atrybuty do wyboru. Przykładowe z nich to: szerokość, grubość, wysokość, kolory, dodatkowe usługi. W celu ustalenia ceny za poszczególne z nich, prosimy kontaktować się z obsługą.   Płyty z wełny mineralnej MW-EN 13162-T3-CS(10)0,5-WS-MU1   ZastosowanieNiepalne ocieplenie:- niskich ścian z elewacją z paneli (np.

ROCKWOOL STROPROCK 20mm / cena za 1 m2

ROCKWOOL STROPROCK 20mm / cena za 1 m2

UWAGA !!! Produkt posiada rózne atrybuty do wyboru. Przykładowe z nich to: szerokość, grubość, wysokość, kolory, dodatkowe usługi. W celu ustalenia ceny za poszczególne z nich, prosimy kontaktować się z obsługą.   Płyty z wełny mineralnej MW-EN 13162-T4-CS(10)50-PL(5)400-WS-MU1   ZastosowanieNiepalne ocieplenie i izolacja akustyczna:- podłóg na gruncie lub stropie na podkładzie betonowym.

ROCKWOOL SUPERROCK 50mm / cena za 1 m2

ROCKWOOL SUPERROCK 50mm / cena za 1 m2

UWAGA !!! Produkt posiada rózne atrybuty do wyboru. Przykładowe z nich to: szerokość, grubość, wysokość, kolory, dodatkowe usługi. W celu ustalenia ceny za poszczególne z nich, prosimy kontaktować się z obsługą.   Płyty z wełny mineralnej MW-EN 13162-T2-WS-MU1   ZastosowanieNiepalne ocieplenie:- stropodachów wentylowanych i poddaszy,- stropów drewnianych i podłóg na legarach,- sufitów podwieszanych, np.

ROCKWOOL FASROCK-LL 50 mm / cena za 1 m2

ROCKWOOL FASROCK-LL 50 mm / cena za 1 m2

UWAGA !!! Produkt posiada rózne atrybuty do wyboru. Przykładowe z nich to: szerokość, grubość, wysokość, kolory, dodatkowe usługi. W celu ustalenia ceny za poszczególne z nich, prosimy kontaktować się z obsługą.   Płyty lamelowe z wełny mineralnej MW-EN 13162-T5-DS(TH)-CS(10Y)40-TR100-WS-WL(P)-MU1   ZastosowanieNiepalna termoizolacja w bezspoinowych systemach ociepleń:- w systemie ECOROCK-L do ścian zewnętrznych murowanych, monolitycznych, preafabrykowanych- w systemie ECOROCK-GL do stropów piwnicznych i nad garażami oraz przejazdami.

ROCKWOOL ECOROCK MAX 100 mm / cena za 1 m2

ROCKWOOL ECOROCK MAX 100 mm / cena za 1 m2

ROCKWOOL ECOROCK MAX / cena za 1 m2 Materiały Budowlane Gliwice.

ROCKWOOL MONROCK MAX 80mm / cena za 1 m2

ROCKWOOL MONROCK MAX 80mm / cena za 1 m2

UWAGA !!! Produkt posiada rózne atrybuty do wyboru. Przykładowe z nich to: szerokość, grubość, wysokość, kolory, dodatkowe usługi. W celu ustalenia ceny za poszczególne z nich, prosimy kontaktować się z obsługą.   Płyty z wełny mineralnej   ZastosowanieNiepalne ocieplenie:- stropodachów niewentylowanych (dachów płaskich) bezpośrednio pod powłokowe pokrycia dachowe(w układzie izolacji jednowarstwowym lub dwuwarstwowym jako płyta wierzchnia),- zalecane do dachów standardowych, dla których nie przewiduje się specjalnych wymagań.

ROCKWOOL TECHROCK 60 50mm / cena za 1 m2

ROCKWOOL TECHROCK 60 50mm / cena za 1 m2

UWAGA !!! Produkt posiada rózne atrybuty do wyboru. Przykładowe z nich to: szerokość, grubość, wysokość, kolory, dodatkowe usługi. W celu ustalenia ceny za poszczególne z nich, prosimy kontaktować się z obsługą. Przemysłowe płyty z wełny Rockwool   ZastosowaniePrzemysłowe płyty ze skalnej wełny mineralnej ROCKWOOL przeznaczone do izolacji termiczneji akustycznej powierzchni płaskich w układach pionowych i poziomych,ścian zbiorników niskotemperaturowych oraz jako wypełnienia konstrukcjiblaszanych - „ kasetowych“.

ROCKWOOL TECHROCK 80 50mm / cena za 1 m2

ROCKWOOL TECHROCK 80 50mm / cena za 1 m2

UWAGA !!! Produkt posiada rózne atrybuty do wyboru. Przykładowe z nich to: szerokość, grubość, wysokość, kolory, dodatkowe usługi. W celu ustalenia ceny za poszczególne z nich, prosimy kontaktować się z obsługą. Przemysłowe płyty z wełny Rockwool   ZastosowaniePrzemysłowe płyty ze skalnej wełny mineralnej ROCKWOOL przeznaczone do izolacji termiczneji akustycznej powierzchni płaskich w układach pionowych i poziomych,ścian zbiorników niskotemperaturowych oraz jako wypełnienia konstrukcjiblaszanych - „ kasetowych“.

ROCKWOOL DACHROCK MAX 50 mm / cena za 1 m2

ROCKWOOL DACHROCK MAX 50 mm / cena za 1 m2

UWAGA !!! Produkt posiada rózne atrybuty do wyboru. Przykładowe z nich to: szerokość, grubość, wysokość, kolory, dodatkowe usługi. W celu ustalenia ceny za poszczególne z nich, prosimy kontaktować się z obsługą. Płyty z wełny mineralnej  Zastosowanie- do izolacji termicznej stropodachów pod bezpośrednie powłokowe pokrycia dachowe (w układzie izolacji jednowarstwowym lub dwuwarstwowym jako płyta wierzchnia),- zalecane do dachów, którym postawiono specjalne wymagania (np.

ROCKWOOL DACHROCK MAX 50 mm / cena za 1 m2

ROCKWOOL DACHROCK MAX 50 mm / cena za 1 m2

UWAGA !!! Produkt posiada rózne atrybuty do wyboru. Przykładowe z nich to: szerokość, grubość, wysokość, kolory, dodatkowe usługi. W celu ustalenia ceny za poszczególne z nich, prosimy kontaktować się z obsługą. Płyty z wełny mineralnej  Zastosowanie- do izolacji termicznej stropodachów pod bezpośrednie powłokowe pokrycia dachowe (w układzie izolacji jednowarstwowym lub dwuwarstwowym jako płyta wierzchnia),- zalecane do dachów, którym postawiono specjalne wymagania (np.